Robinson Middle School » Boys Basketball » RNR Boys Basketball

RNR Boys Basketball

boys basketbalL INFORMATION

Check back frequently for important Basketball information. 

BOYS BASKETBALL ROSTER

JV BOYS BASKETBALL                VARSITY BOYS BASKETBALL

Thomas, Jaylen                                            Browder, Sam

Goodwin, Zabian                                         Kerkoff, Mason

Martin, Maddox                                           Painter, Ben

Whaley, Jackson                                           Hagood, Caleb

Begley, Tegan                                               Hurd, Will

Head, Griffin                                                 Vidale, Nigel

Hayworth, Camden                                     Carter, Brady

Correll, Baker                                               Cassell, Logan

Windham, Tray                                            Freeman, Dusten

Carter, Kasey                                               Franklin, Collin

Bishop, Jackson                                           Patel, Jishaan

Janka, Eyouel                                               Griffin, Will

Baker, Matthew                                           Smith, Ben

                                                                       Godsey, Connor

                                                                       Dawson, Major

 

 

 

*BEN SMITH and DAWSON HUTCHINS will have individual tryouts on MONDAY OCTOBER 21ST*

 

 

 

BOYS BASKETBALL SCHEDULE

  2019 Robinson Boys Basketball

Date

Opponent

Location 

Time

October 26-November 2

Blountville Tournament

TBD

TBD

Thursday, November 7

Sullivan East

Sullivan East H.S. or Bluff City Middle

5:00/6:00

Monday, November 11

Greeneville

Robinson

5:00/6:00

Thursday, November 14

T.A. Dugger

T.A. Dugger

5:00/6:00

Monday, November 18

Sevier

Sevier

5:00/7:00

Wednesday, November 20

Gate City

Robinson

5:00/7:00

Thursday, November 21

Liberty Bell

Liberty Bell

5:00/7:00

Monday, November 25

Vance

Robinson

5:00/6:00

Monday, December 2

Church Hill

Church Hill

4:30/5:30

Thursday, December 5

Sullivan East

Robinson

5:00/6:00

Monday, December 9

Greeneville

Greeneville

5:00/6:00

Thursday, December 12

Sevier (JV only)

Robinson

5:00

Friday, December 13

Sevier (Varsity Only)

D-B

10:30

December 14-21

Daniel Boone Tournament

Gray, TN

TBD

Monday, January 6

Gate City

Gate City

5:00/7:00

Tuesday, January 7

T.A. Dugger

Robinson

5:00/6:00

Thursday, January 9

Vance

Fairmont Elem.

5:00/6:00

Monday, January 13

Liberty Bell

Robinson

5:00/7:00

Thursday, January 16

Church Hill

Robinson

4:30/5:30

January 18-23

JV Tournament

Kingsport

TBD

January 25-30

Area Tournament

Sevier

TBD

February 1-8

Sectional Tournament

Hardin Valley

TBD

 

Head Coach: Mitch Carter

Asst. Coach: Tony Brogan